تولیدکنندگان گرایش بیشتر به تولیدات صادرات‌محور داشته باشند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان:
تولیدکنندگان گرایش بیشتر به تولیدات صادرات‌محور داشته باشند

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری باید تولیدکنندگان گرایش بیشتری به سمت تولیدات صادرات‌محور داشته باشند.

خبرگزاری فارس: تولیدکنندگان گرایش بیشتر به تولیدات صادرات‌محور داشته باشند

محمدمهدی فرشچی‌موحد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: نامگذاری امسال به نام "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب لزوم توجه هر چه بیشتر و دقیق‌تر به این امر اساسی را ضروری می‌سازد.

وی گفت: با توجه به برنامه‌های سند چشم‌انداز و وظایف ذاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، این سازمان تمام تلاش خود را در راستای حمایت از تولیدات داخلی و کار و سرمایه ملی به کار خواهد بست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان ادامه داد: بدون تردید دولت برنامه‌های خود را در سال جاری بر پایه حمایت از تولیدکنندگان داخلی به شکل جدی‌تر از قبل قرار خواهد داد، اما بنگاه‌های صنعتی و تولیدی کشور هم باید با شرکت در فضای رقابت داخلی، خود را برای رقابت‌های بزرگ‌تر در خارج از کشور آماده کنند.

این مسئول افزود: همچنین سرمایه‌گذاران داخلی و ایرانیان مقیم خارج از کشور، از این موقعیت‌ برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اعم از تولیدات صنعتی، معدنی و کشاورزی، صنایع دستی و سایر زمینه‌های فعالیت‌ همچون گردشگری و... حسن استفاده را داشته باشند.

فرشچی‌موحد گفت: در سال جاری برای تحقق منویات مقام معظم رهبری باید تولیدکنندگان گرایش بیشتری به سمت تولیدات صادرات‌محور داشته باشند.

وی در پایان اذعان داشت: تنها در راستای اجرای پیام امسال رهبر عظیم‌الشأن انقلاب، دستاوردهای بزرگی همچون افزایش درآمد سرانه ملی، افزایش سهم صادرات ایران از تجارت داخلی و برطرف شدن مشکلاتی همچون بیکاری و تورم می‌تواند محقق شود.

/ 0 نظر / 12 بازدید