مسافران نوروزی کرمان با موسیقی محلی استقبال می‌شوند

سخنگوی ستاد تسهیلات نوروزی کرمان:
مسافران نوروزی کرمان با موسیقی محلی استقبال می‌شوند

خبرگزاری فارس: سخنگوی ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان گفت: مسافران نوروزی کرمان در وروری آثار و بناهای تاریخی مهم با موسیقی محلی استقبال می‌شوند.

خبرگزاری فارس: مسافران نوروزی کرمان با موسیقی محلی استقبال می‌شوند

محمد مهدی افضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: آستانه شاه نعمت‌الله ولی ماهان به‌عنوان مجموعه‌ای باشکوه و بسیار دیدنی آماده استقبال از مسافران نوروزی است.

وی گفت: ایجاد دفتر اطلاع‌رسانی با حضور 15 راهنمای گردشگری، نصب بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر و ورودی آستانه شاه نعمت‌الله ولی از جمله مواردی است که برای راهنمایی مسافران اندیشیده شده است.

افضلی از برپایی سفره هفت سین در آستانه شاه نعمت‌الله ولی خبر داد و افزود: این مجموعه یکی از آثار باشکوه و بسیار دیدنی کرمان است که دارای قدمتی بیش از هفت قرن دارد.

وی با اشاره به باغ شاهزاده ماهان به‌عنوان یکی از جاذبه‌های ارزشمند و گرانبهای کرمان بیان داشت: در ایام نوروز نمایشگاه صنایع دستی این باغ پذیرای مسافران نوروزی است.

افضلی با اشاره به اینکه این شهر از مهمترین نقاط بازدید و گردشگری استان کرمان است، تصریح کرد: ماهان دارای آثار و جاذبه‌های گردشگری متعددی است و سالانه مسافران زیادی را به سوی خود می‌کشاند.

وی خاطرنشان کرد: شترگلو، دره تیگران، سکنج، ییلاق جوپار و ... از دیگر مناطق گردشگری بخش ماهان محسوب می‌شوند.

سخنگوی ستاد تسهیلات نوروزی کرمان افزود: در ورودی بیشتر اماکن تاریخی مهم استان کرمان از قبیل باغ شاهزاده ماهان، ارگ تاریخی بم و یخدان مویدی کرمان نوای موسیقی محلی نواخته می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای سیاه بازی با حضور عمو نوروز و حاجی فیروز از دیگر برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان در این ایام است، خاطرنشان کرد: برپایی ایستگاه‌های شادی ویژه کودکان با هدف ایجاد اوقاتی دلپذیر برای همه سن‌ها انجام می‌شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید