رانندگان از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کنند

جانشین پلیس راه کشور در گفت‌وگو با فارس:
رانندگان از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کنند

خبرگزاری فارس: جانشین پلیس راه کشور از رانندگان خواست سفرهای نوروزی خود را مدیریت کرده و از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کنند.

خبرگزاری فارس: رانندگان از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کنند

سرهنگ پرویز سیاح البرزی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس با اشاره به وضعیت تردد در محورهای پرتردد کشور گفت: آزادراه تهران ـ کرج، کرج ـ قزوین، تهران ـ قم، هراز، فیروزکوه، کرج ـ چالوس، اصفهان ـ‌ شیراز، تهران ـ سمنان ـ مشهد، قم ـ کاشان، زنجان ـ تبریز، گلستان ـ خراسان شمالی و کلیه ورودی‌های شهر مقدس مشهد دارای ترافیک نیمه سنگین هستند.

این فرمانده انتظامی ادامه داد: هم اکنون ترافیک در آزادراهای کرج ـ‌ قزوین در محدوده ترمینال شهید کلانتری تا پل حصارک و ورودی‌های محورهای هزار و کرج ـ چالوس سنگین گزارش شده است.

وی گفت: ورودی امام‌زاده هاشم تراکم بار خودرویی سنگین است.

البرزی بیان کرد: محورهای تکاب - ایرانخواه، دندی ـ تکاب ـ زنجان ، اسالم ـ خلخال، پونل ـ دوران، چاراویماق ـ مراغه و نیز مریوان ـ سقز  و شمشک به دیزین به علت بارش شدیدبرف مسدود است.

این فرمانده انتظامی اذعان داشت: محورهای استان‌های کرمان، سیستان و خراسان جنوبی به دلیل وزش باد شاهد حجم زیادی از گرد و غبار هستند لذا رانندگان برای تردد در مسیرهای این استان‌ها کمال دقت را داشته باشند این در شرایطی است که محورهای بم ـ ایرانشهر، کرمان ـ شهداد ـ نهبندان در کرمان و ایرانشهر ـ نیک‌شهر، ایرانشهر ـ خاش و ایرانشهر به چابهار در سیستان و بلوچستان به دلیل گردوغبار مسدود اعلام شده است.

وی با توصیه به رانندگان از آنان خواست تا در طول مسیر از خود و دیگر سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی استفاده کنند و به هیچ وجه از تلفن همراه که باعث انحراف ذهنی راننده می‌شود استفاده نکنند.

البرزی ادامه داد: رانندگان از سرعت غیر مجاز، سبقط از راست، تجاوز به چپ، و عجله و شتاب به شدت پرهیز کنند و با تجهیزات کامل زمستانی راهی جاده‌های کشور شوند.

/ 0 نظر / 44 بازدید