لبنانی‌ها علیه سکوت سازمان ملل در برابر جنایات آل خلیفه تظاهرات کردند

 
لبنانی‌ها علیه سکوت سازمان ملل در برابر جنایات آل خلیفه تظاهرات کردند

خبرگزاری فارس: مردم لبنان با تجمع در برابر مقر سازمان ملل به سکوت این نهاد بین‌المللی در قبال جنایت‌های رژیم ‌آل خلیفه علیه مردم بحرین اعتراض کردند.

خبرگزاری فارس: لبنانی‌ها علیه سکوت سازمان ملل در برابر جنایات آل خلیفه تظاهرات کردند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "پرس‌تی‌وی"، لبنانی‌ها با تجمع در برابر مقر سازمان ملل در بیروت بر ضد آن‌چه پاسخ خاموش این نهاد به سرکوب معترضان در بحرین نامیدند، اعتراض کرده‌اند.

تظاهرکنندگان لبنانی روز دوشنبه (۲۹ اسفند، ۱۹ مارس) ضمن ابراز همبستگی با معترضان ضد دولتی در بحرین، سرکوب وحشیانه بحرینی‎ها از سوی رژیم منامه را محکوم کرده و خواهان واکنش عادلانه سازمان ملل در این زمینه شدند.

آن‌ها همچنین به دلیل مشارکت ریاض در سرکوب معترضان بحرینی، علیه عربستان سعودی شعار سر دادند.

روی یکی از پارچه نوشته‌هایی که در این تجمع به چشم می‌خورد، نوشته شده بود:"نیروهای سعودی در سرکوب انقلاب و تخریب مساجد در بحرین مشارکت دارند."

رژیم بحرین از مارس گذشته با کمک نیروهای سعودی، سرکوب وحشیانه معترضان را آغاز کرد. با این وجود، کشورهای عربی و غرب با بی‌توجهی به حوادث بحرین از پوشش رسانه‎ای اعتراضات ضد دولتی در این کشور نیز جلوگیری کردند.

از زمان شروع اعتراضات علیه رژیم منامه در بحرین از اواخر فوریه ۲۰۱۱ تاکنون، ده‌ها نفر در اقدامات سرکوب‌گرانه رژیم آل خلیفه کشته و هزاران نفر دیگر بازداشت شده‌اند.

معترضان بحرینی، اجرای عدالت برای قربانیان این خشونت‌ها و برکناری رژیم آل خلیفه را خواستارند.

/ 0 نظر / 13 بازدید