هواپیمای کاغذی به وزن 360 کیلو

 
هواپیمای کاغذی به وزن 360 کیلو

خبرگزاری فارس: اکثر ما حداقل یک مرتبه در دوران کودکی خود هواپیمای کاغذی درست کرده و آن را به پرواز درآورده ایم. در دوران کودکی این حرکت به ما کمک می کرد که لااقل یک بار در رویای خود پرواز کرده و خود را در آسمان فرض کنیم.

خبرگزاری فارس: هواپیمای کاغذی به وزن 360 کیلو

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، اکثر ما حداقل یک مرتبه در دوران کودکی خود هواپیمای کاغذی درست کرده و آن را به پرواز درآورده ایم. در دوران کودکی این حرکت به ما کمک می کرد که لااقل یک بار در رویای خود پرواز کرده و خود را در آسمان فرض کنیم.

به طور معمول اندازه این پرنده های کاغذی از کف دست انسان تجاوز نمی کند اما ظاهرا در عده ای در ایالت آریزونای آمریکا موفق شده اند تا پرنده کاغذی بسیار بزرگتری بسازند. این پرنده کاغذی که " عقاب صحرا" نامیده می شود ، بر اساس یک ایده اولیه از مسابقات مربوط طراحی هواپیماهای کاغذی برای کودکان بین 6 تا 14 ساله به وجود آمده ، ساخته شده است.

فاصله بین دو بال این هواپیما اندکی بیش از 7 متر ، وزن آن در حدود 363 کیلوگرم و سرعت آن نیز در حدود 157 کیلومتر در ساعت است. این هواپیما پس از پرتاب شدن به هوا توانسته است تا به ارتفاع 1200 متری صعود کرده و به مدت 6 ثانیه به پرواز خود ادامه دهد و سپس به زمین باز گردد. کارشناسان امیدوارند که این گونه مسابقات و آزمایش ها بتواند در به کودکان کمک کنذد تا در آینده بتوانند در رشته های مربوط به علوم هوا و فضا به تحصیل بپردازند.

/ 0 نظر / 34 بازدید