باران شدید،آبگرفتگی و توفانی با سرعت 55 کیلومتر بر ساعت برای خوزستان

مدیر هواشناسی خوزستان هشدار داد
باران شدید،آبگرفتگی و توفانی با سرعت 55 کیلومتر بر ساعت برای خوزستان

خبرگزاری فارس: مدیر هواشناسی خوزستان درباره شرایط آب و هوایی در 24 ساعت آینده در استان خوزستان هشدار داد و گفت: باران و باد شدید قابل ملاحظه استان را از ساعاتی دیگر در بر می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: باران شدید،آبگرفتگی و توفانی با سرعت 55 کیلومتر بر ساعت برای خوزستان

مسعود دهملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز گفت: خروجی نقشه های پیش بینی عددی این اداره کل نشان دهنده تقویت سیستم کم فشار سودانی از ظهر  امروز تا اواخر وقت فردا در استان خوزستان است.

وی خاطر نشان کرد: وقوع بارش‌های قابل توجه، رعد و برق، بعضاً تگرگ همراه با وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر در استان مورد انتظار بوده و  با توجه به وضعیت مذکور به مهمانان نوروزی در استان پیشنهاد می‌شود تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

مدیر کل هواشناسی خوزستان تأکید کرد: طی روز جاری با تضعیف موقتی سیستم باران زا مواجه هستیم اما هنوز هم انتظار رگبارهایی به شکل پراکنده به ویژه در ارتفاعات استان از آن وجود دارد اما با تقویت مجدد خط ناپایدار در لایه میانی جو و زبانه کم فشار جنوبی سودانی از اواسط وقت الی روز جمعه با بارش‌های قابل توجه در خوزستان مواجه خواهیم شد.

دهملایی تأکید کرد: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری گاهی با افزایش ابر، احتمال رگبار پراکنده به ویژه در ارتفاعات و گاهی توأم با وزش باد پیش بینی می‌شود و انتظار بارش‌های قابل توجه و رعد و برق از اواسط وقت پنجشنبه تا جمعه به همراه بادهای قابل ملاحظه وجود دارد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: وضعیت هوا، نیمه ابری تا ابری با احتمال رگبار پراکنده جهت باد، جنوب شرقی سرعت باد، 20تا40کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، 55کیلومتر در ساعت خواهد بود.

دهملایی تأکید کرد: در شبانه روز گذشته بستان با 27.4 و دهدز با 8.0 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند.

مدیر هواشناسی خوزستان درباره شرایط دمایی شهرستان اهواز افزود: حداکثر دمای اهواز به 28 و حداقل به 17 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

/ 0 نظر / 30 بازدید