13فروردین روز انس با طبیعت است

رئیس سازمان محیط زیست بروجرد:
13فروردین روز انس با طبیعت است

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان محیط زیست بروجرد گفت: 13 فروردین روز انس با طبیعت است.

خبرگزاری فارس: 13فروردین روز انس با طبیعت است

 امیر ساکت امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بروجرد گفت: در این روز محیط زیست 30 هزار کیسه حمل زیاله به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: با همکاری شهرداری شهر بروجرد خودورهای حمل زباله در خروجی‌های این شهر قرار می‌گیرند، تا شهروندان بتوانند زباله‌هایی را که در کیسه‌های مخصوص گذاشته‌اند را جمع‌آوری کنند.

رئیس سازمان محیط زیست بروجرد گفت: شهروندان از رها سازی ماهی‌های قرمز در رود خانه‌ها جدا خودداری نمایند، زیرا این ماهی‌ها سازگار با این آب‌ها نیستند و موجب آلوده شدن آب رود خانه‌ها می‌شود.

ساکت خاطر نشان کرد: شهروندان بروجرد می‌توانند ماهی‌های قرمز خود را در استخر مصنوعی تپه چغا رها سازند.

وی تصریح کرد: شهروندان در روز 13 فروردین وقتی که به طبیعت می‌روند از شکستن شاخه‌های درختان برای روشن کردن آتش خودداری کنند و از تخریب آشیانه پرندگان هم پرهیز کنند.

رئیس سازمان محیط زیست بروجرد گفت: اگر شهروندان آتشی را روشن می‌کنند، وقتی که محل را ترک می‌نمایند، حتما از خاوش کردن آتش اطمینان حاصل کنند.

وی در ادامه یادآورشد: امیدواریم در این روز شرایط آب و هوایی خوبی را داشته باشیم، تا مردم بتوانند در این روز از طبیعت استفاده بیشتری ببرند و اگر ما با طبیعت مهربان باشیم، مطمئنا طبیعت هم با ما مهربان است.

/ 0 نظر / 23 بازدید