12 فروردین 58 نماد مردم‌سالاری و اتحاد ملی بود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:
12 فروردین 58 نماد مردم‌سالاری و اتحاد ملی بود

خبرگزاری فارس: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: 12 فرودین 58 نماد مردم‌سالاری و اتحاد ملی ایرانیان بود.

خبرگزاری فارس: 12 فروردین 58 نماد مردم‌سالاری و اتحاد ملی بود

سیدمحمدکاظم حجازی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان 12 فروردین را روز وحدت ملی مردم ایران خواند و افزود: این روز بزرگ، روز تثبیت انقلاب اسلامی و تحقق شعارهای آن بوده که از هر نظر نشان از مقبولیت آن در بین مردم دارد.

وی گفت: در این بین موضوعیت نظام بر اساس رفراندومی که امام خمینی(ره) با تدبیری هوشمندانه در آغازین روزهای انقلاب با ایجاد یک همه‌پرسی در بین آحاد مردم رسمیت یافت و مردم با دادن رأی "آری" به این نظام زمینه‌ساز تداوم آن را فراهم کردند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم در این روز بزرگ مشارکت واقعی خود را در تعیین سرنوشت‌شان به بهترین شکل ممکن به منصه ظهور گذاشتند و از سوی دیگر با این انتخاب، زمینه‌ تغییر و تحولات آزادیخواهانه و استقلال‌طلبانه در دیگر کشورهای منطقه را فراهم آوردند.

وی بیان داشت: مردم انقلابی و مؤمن ایران اسلامی در روز 12 فروردین 58 در راستای تحکیم ارکان انقلاب اسلامی با تصمیم قاطع و اکثریت قریب به اتفاق 98.2 درصد آرای خود وحدت ملی، یکپارچگی و انسجام خود را به نمایش گذاشتند.

حجازی این مهم را یکی از رخدادهای عظیم و استثنایی در جهان خواند و ابراز داشت: البته این گونه حضورها نیز همچنان در بین مردم ایران ملموس و مشهود است که نمونه آن را می‌توان در حضور حداکثری در راهپیمایی‌ها، انتخابات‌های مختلف و عرصه‌های دفاع از نظام مشاهده کرد.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: عجین شدن این ایام با عنوانی که رهبر معظم انقلاب آن را برای امسال معین کرده‌اند، برای جامعه‌ای که به دنبال اثبات توانایی‌ها بر پایه تکیه بر فرهیختگی نخبگان خود است حرکتی را شکل خواهد بخشید که از طریق آن تمام ظرفیت‌ها به فعلیت تبدیل شود.

/ 0 نظر / 21 بازدید