کهگیلویه و بویراحمد مناسب‌ترین مکان اجرای فرمان رهبری است

با دارا بودن 25 درصد نفت و 10 درصد آب کشور
کهگیلویه و بویراحمد مناسب‌ترین مکان اجرای فرمان رهبری است

خبرگزاری فارس: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که این استان 25 درصد نفت و گاز و 10 درصد منابع آب کشور را دارد، گفت: کهگیلویه و بویراحمد مناسب‌ترین مکان برای اجرای فرمان نوروزی رهبری است.

خبرگزاری فارس: کهگیلویه و بویراحمد مناسب‌ترین مکان اجرای فرمان رهبری است

 اکبر نیکزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: فرمان نوروزی مقام معظم رهبری فرصتی مناسب برای تبدیل فرصت‌ها از قوه به فعل در کشور از جمله در مناطقی برخوردار از مواهب خدادادی همچون کهگیلویه و بویراحمد است.

عالی‌ترین مقام اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است که مانند آن در هیچ جای ایران پهناور دیده نمی‌شود.

وی این استان را در سه بخش در سطح کشور دارای رتبه و مقام ممتاز دانست و افزود: گردشگری، بخش آب و نفت و گاز سه حوزه‌ای است که این استان می‌تواند در کشور حائز رتبه نخست برای تولید ملی و سرمایه‌گذاری شود.

نیکزاد تصریح کرد: در طول بیش از 30 سال اخیر که همزمان با عمر پربرکت انقلاب است، کارهای بزرگی در این استان انجام شده و اکنون بسیاری از زیرساخت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد برای تولید و سرمایه‌گذاری فراهم است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که مهم‌ترین زیرساخت برای تولید و کار و سرمایه، وجود راه‌های خوش مسیر و هموار است، افزود: خوشبختانه در دولت‌های گذشته و به خصوص در این دولت توجه ویژه‌ای به این بخش شده است.

وی خاطرنشان کرد: این استان با داشتن نیروی انسانی خلاق می‌تواند در عرصه‌های مختلف اقتصادی با داشتن همه مواهب الهی به تولید ملی در کشور کمک کرده و علاوه بر نیازمندی‌های استانی و کشوری بخش عمده‌ای از محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر کند.

نیکزاد به یک نمونه از این مواهب اشاره کرد و گفت: داشتن صدها گونه گیاهان دارویی که برخی از آن‌ها مختص این منطقه بوده نمونه‌ای از داشته‌ها و اندوخته‌های این استان است که ما به عنوان خادمین مردم منتظر سرمایه‌گذاری هموطنان خود در این عرصه و سایر بخش‌های دیگر هستیم.

/ 0 نظر / 20 بازدید