برپایی 5 بازارچه نوروزی صنایع دستی در سمنان

مدیرکل میراث فرهنگی سمنان خبر داد
برپایی 5 بازارچه نوروزی صنایع دستی در سمنان

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برپایی پنج بازارچه نوروزی صنایع دستی در شهرستان‏های این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی 5 بازارچه نوروزی صنایع دستی در سمنان

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمید یزدانی اظهار داشت: در ایام نوروز سال آینده، پنج بازارچه عرضه و فروش صنایع دستی با بیش از 45 غرفه در شهرستان‏های سمنان، شاهرود، دامغان، مهدیشهر و آرادان برپا می‏شود.

وی با اشاره به اینکه این بازارچه‏ها از روز نخست سال جدید آغاز به کار می‏کنند، گفت: بازارچه‏های نوروزی صنایع دستی استان سمنان از یکم تا پانزدهم فروردین 1391 از ساعت هشت صبح تا 21 شب برای بازدید مسافران و گردشگران فعالیت دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه بازارچه صنایع دستی سمنان در محل بلوار 17 شهریور- جنب بانک خون برگزار می‏شود، افزود: بازارچه صنایع دستی دامغان نیز در محل میدان دانشجو، پارک دانشجو (آبشار) این شهر برپا می‏شود.

یزدانی گفت: بازارچه آرادان نیز جنب زائرسرای آرادان و بازارچه شاهرود در محل میدان سرچشمه، جنب مرکز آموزش برپا می‏شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان افزود: بازارچه صنایع دستی مهدیشهر در محل میدان ورزش، جنب پاسگاه راهنمایی و رانندگی برگزار می‏شود.

بیش از 5 هزار هنرمند صنایع دستی در استان سمنان فعالیت دارند.

سفال، سرامیک، جاجیم، گلیم، منبت، معرق و .... از جمله مهم‏ترین صنایع دستی استان سمنان محسوب می‏شود.

/ 0 نظر / 19 بازدید